UDM

Každodenná mládež - Ako na to?

POZVÁNKA NA SEMINÁR
 Každodenná mládež
Ako na to?
Vzdelávanie pre vedúcich mládeže, dorastu a malých skupiniek.
                     Cielom bude hovorit spolocne o "kazdodennej" mladezi na zaklade materialov Porterbrook.
Pripravujeme pre vás trojmesačný kurz formou Skype - stretnutí, na ktorom sa bude preberať kniha Život misijnej skupiny. Sprievodcom sa vám stane Ján Máhrik. Seminár je rozdelený na dve časti, domáca príprava podľa zadania a tri skype   stretnutia v dĺžke 90 minút raz do mesiaca.
Po ukončení registrácie 1.3.2017 sa bude distribuovať Portebrook Život misijnej skupiny, aby ste sa s ním zoznámili a vypracovali krátku esej. Predbežné skype stretnutia sú plánované na 11.apríl, 9.máj, 13.jún  druhý utorok v mesiaci.
Čas od 16:30 do 18:00. Po registrácii budeme ďalej komunikovať a upresníme podrobnosti.
Počet účastníkov, maximalne 10 osôb

Začiatok semináru: Marec 2017
Koniec semináru: Jún 2017
Registrácia účastníkov do: 1. Marca 2017
Informácie a registrácia: www.uniadm.sk, Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript., 0904 663611,       
                                          www.majakvsetin.cz/porterbrook/
 

Formulácia: Každodenná mládež

Na základe skúseností, trendov a potrieb zo zborov vidí ÚDM za potrebné v najbližších troch rokoch otvárať tému misijného životného štýlu.

Pod misijným životným štýlom rozumieme taký spôsob života, ktorý vychádza z presvedčenia, že všetko, čím človek v živote disponuje (čas, peniaze, energia, zdravie, vzťahy...) dostal od Boha k tomu, aby mohol žiť ako misionár v každodennom živote a tak napríklad poskytnúť osobnú starostlivosť, záujem a zodpovednosť za ľudí vo svojom okolí, v cirkvi a aj mimo nej.

Silne vnímame, že je potrebné nabúravať spokojnú predstavu s duchovnej práce, ktorá sa deje raz za týždeň v konkrétnom čase na konkrétnom mieste a posunúť sa k chápaniu cirkvi  a mládeži, ktorá je životným štýlom - deje sa každodenne, 365 dní v roku a v každej oblasti života.

Chceme o takomto životnom štýle začať rozprávať, rozmýšľať, vyučovať a konať tak, aby sa vodcovia v mládežiach stali vzorom pre svoje komunity a budúcich vodcov.

 


No events found
ĎALŠIE UDALOSTI


blogger
...

2% pre ÚDM

ŽIADOST 2% pre ÚDM

Podporte prácu s deťmi, dorastom a mládežou.

 

facebook    twitter    youtube