Celoslovenský dorastenecký pobyt 2018 2018-05-21T12:04:10+00:00

Project Description

Celoslovenský dorastenecký tábor

1-7. júla 2018 Táborisko Opál  Hermanovce nad Topľou

0
0
0
0
DNI
0
0
HOD
0
0
MIN
0
0
SEK
 • REGISTRÁCIA – DO 6. JÚNA

 • PROGRAM SA PRIPRAVUJE

 • od 1. do 7. júla 2018

 • Táborisko OPÁL, Hermanovce

 • PRE 12 – 15 ročných

 • POBYT V PRÍRODE

 • KRESŤANSKÝ TÁBOR

INFORMÁCIE

Názov: PROJEKT S.O.S.

Téma: Evanjelium Lukáša
Kedy: 1.-7. júla 2018
Kde: Táborisko OPÁL Hermanovce nad Topľou
Cena:  80€
Kontakt: Slavomír Krupa, 0904663611, mladez@cb.sk

INFORMÁCIE O TÁBORE

Projekt S.O.S.

Pozývame Vás na dobrodružný dorastenecký tábor, ktorý je určený pre chlapcov a dievčatá  vo veku                   od 12 do 15 rokov. Hlavným zámerom tábora je pomôcť duchovnému rastu, upevniť osobnú vieru a zažiť niekoľko dní s rovesníkmi z celého Slovenska.

Vážení rodičia, dorastenci

Chceme Vám predstaviť tému a príbeh celého tábora, ktorý sme nazvali PROJEKT S.O.S. Vedúci tohto tábora sú pracovníci, ktorí pracujú celoročne na zboroch s touto generáciou.  Spoločne pripravujeme program, do ktorého prinášame to najlepšie, čo máme. Tábor organizujeme každý druhý rok, pričom toto leto očakávame 60 až 70 dorastencov a 27 vedúcich.

O čom bude tábor?

Ako vznikla myšlienka tohto PROJEKTU S.O.S.

Bolo krátko pred rozpútaním 2. svetovej vojny. Hlasy o hrozbe vypuknutia vojny síce silneli, avšak ľudia aj naďalej žili a pracovali akoby vojna prebiehala ďaleko od nich. Dôležitým plánom bolo udržať čo najdlhšie krehký mier.

Práve v tej dobe vznikol športovo výmenný projekt, do ktorého sa zapojili stredné školy z viacerých európskych štátov. Viaceré stredné školy vo východnom Glasgowe vytvorili volejbalové družstvá, ktoré mali reprezentovať svoju krajinu na medzinárodnom turnaji v Kyjeve. Vláda pre tento účel zabezpečila leteckú dopravu. 10. júla 1940 odletelo lietadlo s posádkou zloženou z  mladých študentov. Počasie pri odlete bolo ideálne a nič nenaznačovalo, žeby sa mal let skončiť katastrofou. Ale lietadlo nikdy nepristálo na letisku v Kyjeve. Posledné hlásenie pilotov zachytili, keď sa dostali do silnej búrky. Preplnené lietadlo hlásilo stratu rýchlosti a núdzové pristátie. Posledné, čo bolo zachytené bol signál S.O.S. ktorý sa náhle odmlčal o 19:35.

Pátranie po lietadle, v ktorom pravdepodobne nikto neprežil, znemožnili udalosti následujúcich dní. Anglicko vstúpilo do vojnového stavu. Vypukla druhá svetová vojna. Až po dlhých 7 dňoch sa špionážnemu lietadlu podarilo lokalizovať vrak lietadla. Zistilo sa, že lietadlo úspešne núdzovo pristálo a s veľkou pravdepodobnosťou posádka prežila. Nikoho z nich však do dnešného dňa nenašli. Nikto nevie povedať, čo sa dialo po pristátí lietadla.

V roku 2016 sa tento príbeh znova dostal do pozornosti verejnosti a médií, ktoré prilákal príbeh s nejasným koncom. Únia stredných škôl vo východnom Glasgowe, z ktorej pochádzali všetci žiaci a učiteľský kolektív, prišla s návrhom zorganizovať reálny vedecký experiment, ktorý by mal zodpovedať nevyjasnené otázky tejto záhady. Spojením s univerzitou University DM v Glasgowe pripravila Únia detí a mládeže PROJEKT S.O.S.

Úlohou tohto experimentu je zistiť ako mohla posádka lietadla prežiť v prostredí za nepriateľskou líniou, čo mohla urobiť pre svoju záchranu, akým nebezpečenstvám čelila a prečo sa nenašiel ani jeden svedok ktorý mohol podať svedectvo o udalostiach po núdzovom pristátí. Podkladom experimentu je neúplný denník J.J., ktorý sa našiel v troskách lietadla a skúsenosti Únie deti a mládeže a univerzity DM, ktorá vypracovala plán na vedeckú rekonštrukciu udalostí.

PROJEKT S.O.S. VÝBEROVÉ KONANIE

Od 15. marca do 6.júna  vyhlasujeme výberové konanie na pozíciu účastník experimentu pre PROJEKT S.O.S.

Cieľom projektu je simulovať podmienky pasažierov po núdzovom pristáti lietadla so zámerom objasniť osud ktorý postihol pasažierov lietadla. Zároveň budú overené viaceré teórie prežitia a sekundárnym cieľom bude nájsť dôkazy prežitia spomínanej skupiny študentov.

 •  

Účastník experimentu musí spĺňať tieto požiadavky:

Vek:             12 – 15 rokov
Pohlavie:   chlapec / dievča
Potrebné zručnosti:

 • zručnosti čítať a písať nutné

 • pozitívny vzťah k prírode

 • ochota spolupracovať v podmienkach prežitia

 • vydržať byť OFFline

Účastník sa svojou registráciou zaraduje do zoznamu záujemcov o experiment. Všetkým zaregistrovaným záujemcom budú poskytnuté dodatočné informácie, alebo môžte kontaktovať vedúceho experimentu. Registračný formulár obsahuje aj osobnostný dotazník. Pri výbere záujemcov bude výberová  komisia posudzovať aj motiváciu zúčastniť sa experimentu. Vedecká organizácia nevie predpokladať aké zistenia experiment prinesie a aké následky to bude mať na účastníkov experimentu.

Tešíme sa na spoluprácu s vami.

FORMULÁR NA REGISTRÁCIU ÚČASTNÍKA PROJETK S.O.S.
KONIEC NÁBORU ZA
0
0
0
0
DNI
0
0
HOD
0
0
MIN
0
0
SEK
40

Prihlásení na projekt

REGISTRÁCIA
RRE VEDÚCICH
NAPÍŠTE NÁM
Platba za tábor.
Cena: 80€
Do 14.6.2018 treba uhradiť na účet.
IBAN: SK30 8330 0000 0021 0135 9732
VS: 201806
Do poznámky treba uviesť meno účastníka pre identifikáciu platby.
 • Toto podujatie pripravujeme od roku 2010. Možno ste už o nás počuli.

2016

2014

2012

2010