ŽILINA  UPdate 11. september 2021

Ahoj, tu nájdeš všetky informácie ktoré potrebuješ, ak sa chystáš na UPdate do Žiliny. Na tomto mieste očakávame účasť mládežníkov zo západu, tak ak si z Bratislavy, Sv. Jura, Trnavy, Nitry, Levíc, Trenčína, Starej Turej, Kalinova, Banskej Bystrice, Žiliny  je to ideálne miesto. Ďalšie informácie Ti pomôžu v plánovaní príchodu na UPdate v Žiline.

Termín: UPdate: 11. 9. 2021
Pre koho: Mládež od 15 rokov až 23+
Miesto: Escape Club – Malá scéna Domu odborov v Žiline, Antona Bernoláka 51 (vchod z dvora Domu odborov).
Cena:  2€  registračný poplatok  platí sa na mieste
Kontakt: Timotej Máhrik, mob:0944 968757 email: mahrik.timotej@tckompas.sk

registrácia UPdate Žilina

Registruj sa do 9.9.2021 a pomôžeš organizátorom zvládnuť prípravu na jedničku. Svojou registráciou sa stávaš očakávaným hosťom a dostaneš aktuálne informácie priamo od organizátorov UPdate Žilina.


Program stretnutia:

8:30-9:00      Registrácia príchod na UPdate
9:00-10:30    Hlavný program, rečník Marek Tomašovič
10:30- 10:45 Presun na semináre
10:45- 11:30  Semináre I
11:30- 12:15  Semináre  II
12:15-13-30  Obed
13:30-16:15  Voľno, Laser Tag, Board games
16:15-16:30  Príchod do ESCAPEclub
16:30-18:00  Hlavný program, rečník Ján Máhrik
18:00-19:00  Hangout

Organizátor si vyhradzuje právo na zmenu programu. Program sa môže ešte zmeniť, alebo prispôsobiť usmerneniam COVID semaforu.

Semináre a volný program
Seminar 23+ bude trvať 90 suvisle
Seminare 15+ sa prestriedaju

Semináre 15+   10:45-11:30 a 11:30-12:15

  • Bohuš Vasiľ – seminár 15+  BUDOVANIE PRIATEĽSTIEV  Dobrý priateľ dokáže brutálne ovplyvniť náš život. Avšak doba v ktorej žijeme nám v budovaní silných priateľstiev vôbec nepomáha. Čo robím zle? Ako to zmeniť? Tento seminár bude o príbehoch, inšpiráciach a škole budovania kvalitných priateľstiev. 
  • Šimon Evin –  seminár 15+  FENOMÉN TRANSGENDER Narodil som sa ako muž, mám mužské pohlavné orgány, chromozómy a hormóny. Cítim sa však ako žena. Som totiž žena uväznená v mužskom tele. Vlastne niekedy sa cítim byť napoly žena, napoly muž a niekedy niečo úplne iné. Nakoniec, som tým, čo si sám/sama/samo vyberiem. Ak so mnou nesúhlasíte, nenávidíte ma.“   Ale je to naozaj tak?

Transgender (transrodoví) ľudia – teda ľudia, ktorí o sebe tvrdia, že ich rodová identita sa nezhoduje s ich pohlavím – sú veľmi aktuálnym fenoménom, ktorý sa čím ďalej, tým viac dotýka aj cirkvi. Ak sa mu nebudeme venovať,  nebudeme naň vedieť reagovať, ako  to od nás Ježiš očakáva – láskavo a pravdivo. Ak sa k nemu však postavíme biblicky správne, získame nové príležitosti svedčiť o Ježišovi a kázať evanjelium. Tento seminár je úvodom do témy transgender. Spolu sa pozrieme na základné pojmy v tejto oblasti, jej historický vývoj, biblické stanovisko k tomuto problému a rady, ako máme ako cirkev k transgender ľuďom pristupovať. 

Seminár 23+  10:45-12:15

  • Tomáš Henžel a hostia seminár 23+

        Toto obdobie života je frustrujúco zložité a chaoticky náročné. Jediná šanca ako zmyslupne ním prejsť, je mať aspoň základné piliére pevne postavené. Nesmieme zabudnúť kto sme a v akom príbehu sa náš život odohráva. Za 30 minút budeš počuť 6 ľudí hovoriť o živote s Kristom v búrkach tejto divočiny dospelosti. Zvyšok času sa budeme snažiť  pomôcť čeliť tvojej divočine.   

Voľný program: 13:00- 16:30

  • board games
  • laser tag (platí sa)
  • volejbal
  • prechádzka
  • caffé
** voľný program sa bude organizovať podľa záujmu účastníkov – v registrácii

Postaráme sa o tvoj žalúdok:

V okolí priestorov ESCAPEclubu je množstvo reštaurácii, kde sa môžeme najesť. Jedlo bude v réžii účastníkov, nebudeme ho spoločne organizovať. Veľmi by sme odporúčali, aby sme tento čas využili na to, byť s mládežníkmi z iného mesta a išli spolu na obed s ďalšími účastníkmi.

Žilina COVID automat

Farba semaforu:  ZELENÁ – MONITORING
Čo treba: RÚŠKO JE V INTERIÉRI POVINNÉ
Kto môže prísť na UPdate: VŠETCI
Kapacita: INTERIÉR SA NAPLNÍ NA MAX 75% tzn. 70 osôb


Konferencia mládeže je miesto na ktorom sa raz ročne stretáva mládež CB, aby spoločne uctievala Pána Boha. Je to prežitosť po dlhom čase stretnúť priateľov, hľadať odpovede na rôzne životné otázky. Tento rok sa budeme zaoberať lisom Efezkým a otvoríme tému spoločenstva. Som súčasnou spoločenstva? Potrebujem aby mi niekto hovoril do môjho života? Kto si myslíš že sme? Sme jednotlivci a riadime si svoje životy autonómne?  Čaká ťa ešte veľa zaujímavého programu počas celej konferencii, tak sa oplatí vycestovať a prísť na UPdate.

Konferencia bude trvať len niekoľko hodín a tak využi  príležitosť sa osobne stretnúť a príd na UPdate.