Ján Ban

Má 28 rokov, čerstvo ženatý , vyštudoval  teológiu a pracuje na Bilingválnom gymnáziu C.S. Lewisa v Bratislave – čo je aj jeho hobby. Rád trávi čas s mladými ľuďmi ( vo veku 15-20 rokov ), rozpráva sa s nimi o živote a skúša s nimi rôzne šialene akcie. Jano má záľubu ktorú považuje za svoje hoby a to študovať  niečo o tom, v akej dobe žijeme, čím sa odlišuje od minulosti a hlavne o samote a osamelosti, čo je jeho obľúbená téma. Taktiež rád cestuje ( hlavne formou roadtripov ) a objavuje skryté mestečka, kde nie je až tak veľa turistov.

Network 15-23  Sobota 10:45 a 14:00

Téma:    Čo nám dnes bráni a pomáha v tom, aby sme sa “niekym” stali? Aké výzvy človek potrebuje prejsť, aby smeroval k zrelosti?

Vyzerá to tak, že žijeme v dobe rýchleho spojenia. V krátkej chvíli sa človek vie cez rôzne appky (FB, instagram, snapchat…) spojiť skoro s hocikým na svete a vytvoriť pocit vzťahu a blízkosti. Tiež sa však zdá, že v dnešnom svete rastie počet ľudí, ktorí sa cítia veľmi osamelí. Okrem toho si mladí ľudia hľadajú svoju vlastnú identitu a tento proces sa mení oproti minulosti. Mnoho mladých sa neustále porovnáva s ostatnými, riešia ako vyzerajú, ako sa správajú… V hlave im neustále znie otázka seba-hodnoty.