MISIJNÉ LETO 2022

31.3. 2022 – Vojna na Ukrajine a pomoc utečencom na slovensku nás priviedla k prehodnoteniu našich plánov. Vidíme že sa otvárajú nové možnosti pomoci ľuďom zasiahnutých vojnou. Tiež si uvedomujeme že pokým neprestanú padať bomby, nevieme realizovať misijne cesty na Ukrajinu. Plán Misijného leta sme takto prehodnotili.

1. Misijné cesty na Ukrajinu budú v režime ? otáznik. Nevieme dnes aká bude konkrétna potreba pomoci, ale túžime hľadať ochotných ľudí ktorí sú pripravení vycestovať a slúžiť ľuďom zasiahnutých vojnou.  Ak túžiš sa v lete zapojiť nechaj na seba kontakt.

2. Misijne výzvy Rómska misia, Srbsko, Za Kostolom sú stále otvorené a ponúkame konkrétnu výzvu na zapojenie

3. Misijná škola ktorá mala začať od apríla sa neuskutoční v režime všetky tímy spoločne. Príprava dobrovoľníkov bude prebiehať zvlášť podľa toho kde sa chcete zapojiť. Informácie ako príprava bude prebiehať sa dozviete od kontaktnej osoby daného pobytu.

ÚDM každoročne plánuje aktivity, ktoré sú zamerané na službu deťom, dorastu a mladým ľuďom. Keďže mladá generácia je zároveň schopná slúžiť iným, rozhodli sme sa pre veľkú výzvu „Misijné leto 2022“. Ak máš 15 a viac (horná hranica nie je určená), si pozvaný uvažovať o tom, či sa po splnení určitých podmienok nepridáš do jedného z viacerých tímov, ktoré budú v zmysle evanjelia slúžiť rôznym ľuďom na rôznych miestach. Táto výnimočná skúsenosť s krátkodobou misiou preskúša Tvoj charakter, naučí Ťa vytrvalosti  a prinesie Ti mnoho zážitkov. Je to o práci v tíme, odvahe ísť na nové miesta a ochote naučiť sa (novej zručnosti, niečo o inej kultúre, jazyku a o sebe). Misijné leto pripravuje ÚDM v spolupráci s EMO (odbor pre evanjelizáciu a misiu) a PLANt.sk (odbor pre zakladanie nových zborov). Viac o ponuke (lokality) , ako aj podmienkach sa dozvieš na tejto stránke.

Predstavujeme misijné projekty. Treba kliknúť na obrázok.

Za kostolom           11.-15. júl 2022

Ukrajina / Mukačevo    1823. júl 2022

Zakarpatská Ukrajina  30.júl – 6.august 2022

Hlinné / Vítkovce       6.-14. august 2022

Srbsko / Vojvodina     19.-28. august 2022

Pre záujemcov o konkrétny misijný pobyt máme vytvorený kontaktný formulár. Je pri informáciach o pobyte. Termín na vyplnenie kontaktného formuláru je stále možné. Po naplnení kapacity sa kontaktný formulár uzavrie.  Po vyplnení formuláru Ťa budeme kontaktovať.  

Príprava účastníkov pred pobytom bude organizovaná  pod réžiou daného misijného projektu. Informácie k príprave dostanete priamo od kontaktnej osoby.

Obsah a forma ako bude prebiehať príprava sa prispôsobuje danému misijnému pobytu.